CompressorWinRAR İndir - Tam Kurulum Rehberi + Nasıl Kullanılır

WinRAR İndir – Tam Kurulum Rehberi + Nasıl Kullanılır [2024]

Size sağladığım makale, ‘WinRAR’ hakkında tam bilgi verecek. Bu makalede, WinRAR’ın tam tarihçesini anlatacağım, bunun farkında olmanız gerekiyor. Ayrıca, size WinRAR hakkında tam bir genel bakış sağlayacağım (WinRAR’a neden ihtiyacımız var?). Ayrıca, WinRAR’ın bazı önemli ve popüler özelliklerini vereceğim, bu özelliklerle WinRAR ile yapabileceğiniz olası şeyleri kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, WinRAR’ın işleyişini ve WinRAR’ı nasıl tamamen kullanabileceğinizi açıklayacağım. Bunun dışında, sisteminizde çalıştırmak için gerekli olan WinRAR’ın sistem gereksinimlerini size sağlayacağım. Ayrıca, size aktivasyon dosyası ile birlikte WinRAR İndir bir link sağlayacağım. Bu program hakkında tamamen bilgi sahibi olmak için başlamalıyız.

WinRAR Nedir?

Geçmişte, bilgisayarda çoğunlukla Office dosyaları, iş dosyaları, okul ve birçok diğer dosyayı saklamak zorundaydık. Tüm bu dosyalar gerekliydi ancak çok fazla disk alanı kaplıyorlardı. Bu yüzden, çok önemli oldukları için bunları silemezdik. Dolayısıyla, alanı tasarruf etmek için WinRAR adında bir sıkıştırma aracımız var. WinRAR, bu büyük dosyaları daha küçük dosyalara sıkıştırmamıza yardımcı olur. Bu şekilde, önemli belgelerimiz güvende ve artık yer kaplamıyorlar. Böylece, WinRAR ile kolayca arşiv oluşturabilir, açabilir ve arşivlerden dosya çıkarabilirsiniz.

WinRAR, büyük dosyaları arşivler oluşturarak küçük dosyalara dönüştürmek için kullanılan bir sıkıştırma aracıdır. Yardımıyla, dosyaları kolayca sıkıştırabilir ve açabilirsiniz. Böylece bir arşiv oluşturduğunuzda, dosyanın boyutu küçülür ve ardından kaydedebilirsiniz. WinRAR ile iki farklı formatta arşivler oluşturabilirsiniz; bunlar RAR Formatı ve ZIP Formatıdır.

WinRAR, Windows, macOS ve Linux gibi çeşitli işletim sistemlerinde kullanılabilir olduğundan, sıkıştırılmış dosyaları kolaylıkla yönetme yeteneğine sahiptir. Ancak, belgeleri, resimleri, videoları veya diğer dosyaları sıkıştırmak istiyorsanız, bunu WinRAR ile kolayca yapabilirsiniz. WinRAR’ın popüler olmasının nedeni, dosyaları sıkıştırma, çıkartma ve dosya boyutunu azaltma yeteneğidir.

Features of WinRAR

WinRAR’ın bazı önemli özellikleri var, bunların farkında olmalısınız. Özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Dosyaları Sıkıştırma ve Açma: WinRAR ile dosya boyutunu azaltarak dosyaları kolayca arşivlere sıkıştırabilirsiniz. Bunun yanında, sıkıştırılmış olan arşivleri de çıkarabilirsiniz.
 • Dosya Boyutunu Azaltma: Bildiğiniz üzere WinRAR, dosya boyutunu azaltarak büyük dosyaları daha küçük olanlara dönüştüren arşivler oluşturur. Bu şekilde, sabit disk alanından tasarruf edebilirsiniz.
 • Formatlar: WinRAR yardımıyla, iki ana tür formatında arşiv oluşturabilirsiniz; bunlar RAR Formatı ve ZIP Formatıdır. Ancak, başka formatlar da mevcuttur.
 • Kolay ve Hızlı Arşivleme: WinRAR kullanarak dosyaları kolayca ve hızlı bir şekilde arşivleyebilirsiniz. Bu şekilde, çok uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Arşivleriniz birkaç saniye içinde hazır olur.
 • Kolay ve Hızlı Çıkartma: Ayrıca, arşivi kolayca ve hızlı bir şekilde çıkartabilirsiniz. Bu özellik çok faydalıdır.
 • Şifre Koruma: Özel dosyalarınız varsa ve bunları şifre ile koruyarak arşive dönüştürmek istiyorsanız, dosyaları şifreleyebilirsiniz.
 • Arşivleri Bölme ve Onarma: Eğer bazı dosyalar çok büyükse, bunları küçük arşivlere bölebilirsiniz. Ayrıca, eğer herhangi bir arşiv bozuksa, WinRAR ile onarabilirsiniz.
 • Belirli Bölümleri Çıkartma: WinRAR ile, istediğiniz dosyaların belirli bölümlerini çıkartabilirsiniz. Bu, çok yararlı bir adımdır.
 • Kullanıcı Dostu Arayüz: WinRAR, dosyaları arşivlere kolayca dönüştürmemize yardımcı olan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve tasarımı çok basittir, bu yüzden onu kolayca anlayabiliriz.

WinRAR Ne Işe Yarar Ve Nasıl Çalışıyor?

Şimdi size WinRAR’ın nasıl çalıştığına dair tam talimatlar sağlıyorum. Tüm bilgiler aşağıdadır:

WinRAR’ın nasıl çalıştığını bilmelisiniz. Dosyaları sıkıştırarak (WinRAR, dosyayı sıkıştırmak için farklı algoritmalar kullanır) dosya boyutunu azaltır. Dosyayı sıkıştırmak (Arşiv oluşturmak) için özel desenler kullanır; gereksiz verileri kaldırır ve dosyanın genel boyutunu azaltır. Ancak, arşivlenmiş bir dosyayı çıkardığınızda, tüm işlem tersine döner. Desenleri tanır ve sonra onları orijinal formuna genişletir. Bu şekilde, arşivlenmiş dosya çıkarılmış olur. Sıkıştırma ve çıkarma işlemlerinin yanı sıra, WinRAR aynı zamanda dosyaların şifrelenmesini de gerçekleştirir. Arşivleri korumak için onlara şifre ekleyebilir ve bu arşivleri daha küçük dosyalara bölebilirsiniz. Tüm bu işlemler, WinRAR’ın çok basit tasarımı sayesinde kolaydır. Tasarımı kolayca anlayabilir ve WinRAR’ın nasıl çalıştığını bilebilirsiniz.

System Requirements for WinRAR:

 • OS: Windows (Windows 10, 8.1, 8, 7, and XP) macOS, and Linux
 • Processor: Intel, AMD, and compatible processors
 • RAM: 64MB RAM (More RAM increase the performance)
 • Hard Disk Space: Almost 6MB (More Space will increase the performance)

WinRAR Indir 64 Bit Türkçe Versiyon

Burada, size bu yararlı programı nasıl indirebileceğinizi anlatacağım. Aşağıdaki talimatları takip etmeniz gerekmektedir:

Eğer gerçekten WinRAR’ı indirmek istiyorsanız, ‘İNDİRME BUTONU’na tıklamanız gerekmektedir. Butona tıkladıktan sonra, karşınıza başka bir web sitesi açılacak. Orada başka bir indirme butonu göreceksiniz, ona tıklayın ve eğer herhangi bir reklam görürseniz, sadece onu görmezden gelin. İndirme butonu aşağıdadır:

Hızlı ve tam indirme için Internet Download Manager kullanmanızı öneririm.

WinRAR Nasıl Kurulur?

Burada, WinRAR’ı yüklemenin ve etkinleştirmenin tam prosedürünü anlatacağım. Tüm adımlar aşağıda açıklanmıştır ve programı yüklemek ve onu tam sürümüne etkinleştirmek için size tüm kapsamlı bilgileri sağlarım. Ayrıca, her adım bir resimle açıklanmıştır, böylece her şey hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. First, of all, I would recommend you to Download WinRAR from kmspico.com.tr as we provide you the key for activating the full version.

İndirdikten sonra, üç dosyanız olacak: biri etkinleştirme için olan rarreg.key, biri dil sürümü ve biri de Türkçe sürümü.

WinRAR Türkiye için crack aktivasyon dosyası içeren kurulum dosyası

İşte, WinRAR’ın Türkiye sürümünün yükleme sihirbazı. Kurulum klasörü konumunu seçin ve sonraki’ye tıklayın.

WinRAR Türkiye için kurulum yerini seçin

Bundan sonra, yükleme işlemi başlayacak.

WinRAR kuruluyor

Yükleme tamamlandığında, WinRAR için bazı ek ayarlar göreceksiniz, örneğin format seçimi ve bazı diğerleri gibi. Bu formatları seçmek, bu programı otomatik olarak varsayılan başlatıcı olarak ayarlayacaktır.

WinRAR için ek ayar

WinRAR yüklemesi tamamlandı ve yükleme sihirbazı size yükleme konumunu ve lisans satın alma ve diğer seçenekler gibi diğer ayarları gösterecek. Ancak, sizinle etkinleştirme için kullanabileceğiniz bir aktivasyon dosyası da sağlayacağız.

WinRAR kurulumu tamamlandı

Şimdi, WinRAR’ı tam sürümüne etkinleştirmenin zamanı geldi. Yapmanız gereken tek şey, rarreg.key dosyasının tamamını kopyalamak.

WinRAR'ın aktivasyon dosyasını kopyalayın

Dosyayı kopyaladıktan sonra, WinRAR’ın kurulum klasörüne (C:\Program Files\WinRAR) gitmeniz ve bu dosyayı oraya yapıştırmanız gerekecek.

rarreg.key dosyasını WinRAR'ın kurulum klasörüne yapıştırın

Yapıştırdıktan sonra, “Hedefteki dosyayı değiştir” seçeneğine tıklayın. Bu, dosyayı değiştirecek ve programı etkinleştirecektir.

Hedefteki dosyayı değiştirin

Burada, WinRAR’ınızın şimdi etkinleştirildiğini kontrol edebilirsiniz.

WinRAR artık etkinleştirildi

How to use WinRAR?

Bu bölümde, WinRAR kullanımı hakkında bazı temel bilgiler vereceğim. Aşağıda, bu programın sunduğu bazı temel özellikler verilmiştir. Daha iyi anlaşılması için hepsi resimlerle verilmiştir.

Rar Dosyası Nasıl Yapılır?

Size nasıl bir RAR arşiv dosyası oluşturabileceğinizi anlatayım, tam prosedür çok basit. Aşağıda mevcut adımları okuyun ve her adım için daha net bir anlayış sağlamak adına illüstrasyonlar mevcut. O halde, daha fazla beklemeksizin prosedüre başlayalım.

Öncelikle, ziplemek veya sıkıştırmak istediğiniz dosyayı seçin, ardından üzerine sağ tıklayıp WinRAR’a gidin ve oradan “arşive ekle“nin ilk seçeneğini seçin. Üç diğer seçenek daha olacak; ikincisi doğrudan bir RAR dosyası oluşturacak, üçüncü ve dördüncü seçenek dosyayı e-posta ayarları ile birlikte sıkıştıracaktır. Şu anda bir RAR dosyası oluşturduğumuz için, “arşive ekle”nin ilk seçeneğini seçin.

Arşive eklemek için klasöre sağ tıklayın

Daha sonra, WinRAR’ın arşiv adı ve parametreleri penceresi açılacak ve oradan arşiv adı, arşiv formatı ve diğer arşivleme seçenekleri gibi farklı ayarları göreceksiniz.

WinRAR'ın arşiv adı ve parametreler penceresi

RAR dosyası oluşturmak için arşiv formatında RAR’ı seçin ve sonra Tamam’a tıklayın. İsterseniz, “şifre belirle” ayarına tıklayarak ve bir şifre girerek şifre de belirleyebilirsiniz.

WinRAR'da RAR biçimini seçin

Dosya RAR dosyasına dönüşmeye başlayacak ve dönüşüm ilerlemesi hakkında sizi bilgilendirecek bir yükleme çubuğu görünecek.

RAR dosyası oluşturma

Yükleme bittiğinde, dosya RAR dosyasına dönüştürülmüş olacak.

WinRAR RAR dosyası oluşturulur

Bu, bir RAR dosyası oluşturmanın basit bir prosedürüydü. Şimdi, size bir arşiv dosyasını nasıl çıkarabileceğinizi de anlatayım.

RAR Dosyası Nasıl Açılır?

Bir RAR dosyasını çıkarma işlemi de çok kolaydır ve tam prosedür de basittir. Nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıda mevcut adımları okuyun ve her adım için mevcut olan illüstrasyonlardan da yardım alabilirsiniz. O halde, daha fazla beklemeden çıkarma işlemine başlayalım.

Öncelikle, çıkarmak istediğiniz RAR dosyasının üzerine sağ tıklayın, oradan WinRAR’ın üzerine gelin ve sonra ilk seçeneği seçin.

Daha sonra, WinRAR açılacak ve oradan RAR dosyasının çıkarılacağı konumu seçmeniz gerekecek ve sadece Tamam’a tıklayın.

The additional setting location for RAR file

Çıkarma işlemi başlayacak ve yükleme çubuğu ilerlemeyi gösterecek.

WinRAR, RAR dosyasını çıkarıyor

When the loading finishes, the file is extracted.

RAR dosyası çıkartılır

Conclusion

Sonuç olarak, bu makalede WinRAR’ı tamamen tartıştığımızı söylemek istiyorum. Ayrıca, bu program hakkında gerekli bilgileri öğrendik (Tarihçe, Neden Buna İhtiyacımız Var? Genel Bakış). Ayrıca, bu uygulamanın bazı önemli özelliklerini sizlere sundum ve umarım bunları alabilirsiniz. Bunun yanında, WinRAR’ın nasıl çalıştığı yöntemini size açıkladım. Ayrıca, bu programın kurulum ve etkinleştirme sürecinin tamamı resimlerle açıklanmıştır. Bunun dışında, WinRAR’ın gerekli sistem gereksinimlerini de sizlere sağladım. Makalemin en önemli bölümü, WinRAR’ın nasıl kullanılacağı bölümüdür. Bu bölümde size rar dosyası nasıl açılır ve ayrıca rar dosyası nasıl yapılır konularında bilgi verdim. Umarım bu makale sizin için çok yararlıdır ve bu makaledeki bilgilerden tam olarak yararlanmanızı kesinlikle tavsiye ederim ve eğlenmenizi dilerim. Ayrıca, bu programın Türkçe sürümünü istiyorsanız, yukarıda mevcut olan indirme butonundan WinRAR İndir.